Musikwinkelbahn

Přibližně 12 km dlouhá trasa vede přes Musikwinkel v turistickém regionu Horní Vogtland. Překonává výškový rozdíl 229 metrů z Adorfu (444 m n. m.) do Zwotentalu (673 m n. m.).

Vyhlídková trasa začíná v údolí Schwarzbach, u železniční stanice Siebenbrunn (471 m n. m.) se mění na údolí Ebersbach, kolem rybníků (Gläserner Bauernhof). Na úrovni koupaliště v Breitenfeldu nyní zřetelně stoupající trať protíná horu v hlubokém zalesněném zářezu a poté ve velkém oblouku vstupuje do zastávky Gunzen (615 m n. m.). Trať pokračuje v prudkém stoupání, opět se ponoří do lesa a nakonec dorazí do stanice Zwotental.

V současné železniční síti trať zajišťuje spojení mezi hlavní železniční tratí Lipsko – Plauen – Adorf – Bad Brambach – Eger (Cheb) a tratí Zwickau – Falkenstein – Schöneck – Klingenthal – Sokolov – Karlovy Vary.

Společnost Deutsche Bahn zařadila trať do třídy CM4. To znamená, že Zwotental – Adorf mohou využívat vlaky s zatížením dvojkolí až 21 tun a metráže až 8 tun. Trať proto mohou využívat i těžké nákladní vlaky. RIS si v roce 2016 nechala vypracovat znalecký posudek na stav obce Zwotental – Adorf. Zpráva, kterou jsme obdrželi, potvrzuje, že trať je celkově v dobrém stavu.

Proto je jako provozní infrastruktura v Horním Vogtlandu k dispozici bez omezení.

Železniční tratě Zwotental – Adorf (Vogtl)

+49 174 310 3755

Nikolausfahrt am 27.November

Am 27. November veranstaltet der Eisenbahnverein in Graslitz „Železniční spolek Klub M 131.“ die 27. Nicolausfahrt zur Burg Hartenberg. Mit einem reichhaltigen Kulturprogramm. Das Plakat mit Fahrplan lässt sich durch anklicken und dann oben rechts mit der Lupe vergrößern.